Стоп булінг

Що таке булінг?

Булінг (цькування) – діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Типовими ознаками булінгу (цькування) є:

• систематичність (повторюваність) діяння;
  • наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);
  • дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.
Форма для звернення у випадку булінгуНормативна базаМетодичні матеріали

Наказ БНВО “ЗОШ №15-ДЮСОК” “Про запобігання булінгу в шкільному середовищі” та План заходів щодо запобігання та протидії булінгу на ІІ семестр 2019/2020 н. р.

Порядок реагування на випадки булінгу (цькування)

Подання заяв або повідомлень про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти, склад комісії, права та обов’язки її членів, порядок роботи комісії

Запобігання та протидія булінгу (цькуванню) в закладі освіти

Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)”