Сторінка медсестри

П’ятниця8:30 – 16:45
Розташування

Ліве крило, 2 поверх, кабінет №208

В школі проводяться щеплення проти дифтерії, правця, поліомієліту та туберкулінодіагностики. Проводять медичний огляд лікарі вищої категорії: Корнійчук Л.М., Синицька Т.І., Рачок О.Г.

Поради, бланки
Корисні порадиМедичні карти, довідки

ПАМ’ЯТКА
для батьків щодо профілактики гострих-кишкових інфекцій

1.Мити руки з милом.
2.Регулярно підстригати нігті.
3.Відучити дитину від шкідливої звички – гризти нігті.
4.Не купувати продукти у місцях стихійної торгівлі та продукти сумнівної якості.
5. Не вживати сире молоко, лише пастеризовані молочні продукти.
6. Перед вживанням фруктів, овочів і ягід слід ретельно вимити їх проточною водою, а потім обдати окропом.
7.При кулінарній обробці мяса,риби,молока температура повинна становити 100С. Заморожені продукти – повністю відтанути.
8.Готові страви краще вживати одразу, страви кімнатної температури є середовищем для розмноження мікроорганізмів.
9.Розігрівати страви потрібно при температурі не нижче за 100С.
10.Не зберігати готові страви поряд з сирими.
11.Порізи та дрібні рани на руках заклеювати бактерицидним пластирем, перш ніж готувати їжу.
12.Продукти харчування зберігати якомога далі від хатніх тварин, в ємностях, які щільно закриваються.
13.Зберігати продукти харчування, дотримуючись умов і термінів придатності, що вказані на упаковці.
14.Важливий фактор – чистота на кухні, чисті рушники для рук.
15.Використовувати воду гарантованої якості або додатково кипятити її.

№ 063/о “Карта профілактичних щеплень”

№ 086/о “Медична довідка (лікарський консультаційний висновок)”

Графіки медоглядів, накази, Закони України
План-графік поглиблених медоглядів на базі КЗБМР МЦПМСД №2 та графік планової диспансеризації шкіл на 2018 рікАлгоритм надання першої допомоги при виконанні професійних обов’язківЗакони України

Поглиблений медогляд

ЗакладДатаВікова групаКількість учнівЛікарі-спеціалісти
БНВО “ЗОШ №15-ДЮСОК”буде відома пізніше200382Ендокринолог, хірург, стоматолог
буде відома пізніше200249Офтальмолог, хірург, ортопед, стоматолог
200682

Графік диспанзеризації школи бригадами дитячої стоматологічної поліклініки. 2018/2019 н.р.

Заклад, західТермін виконанняВідповідальний
Школа № 15 „Д”у ІІ півріччіЩербина Г.М., Кобець Т.К.
Школа № 15 повна санаціяу ІІ півріччі
Школа № 15 „С” + „Д”у ІІ півріччі

Повний план-графік поглиблених медоглядів на базі КЗБМР МЦПМСД №2. 2018/2019 н.р.

Повний графік диспанзеризації шкіл бригадами дитячої стоматологічної поліклініки. 2018/2019 н.р.

АЛГОРИТМ НАДАННЯ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ ПРИ ВИКОНАННІ ПРОФЕСІЙНИХ ОБОВ’ЯЗКІВ

(згідно наказу МОЗ України №955 від 20.11.2013 року)

1. При пораненні голкою або іншим гострим інструментом, забрудненим кров’ю чи біологічними матеріалами людини:
  • місце контакту промивається водою з милом;
  • поранена поверхня тримається під струменем проточної води кілька хвилин або поки кровотеча не припиниться;
  • за умови відсутності проточної води ушкоджене місце обробляється дезінфікувальним гелем або розчином для миття рук;
  • при цьому не допускається стискання або тертя пошкодженого місця, видавлювання або відсмоктування крові з рани, використання розчину етилового спирту, йоду, перекису водню;
  1. При потраплянні крові або інших потенційно небезпечних біологічних рідин на непошкоджену шкіру місце контакту промивається водою з милом;
  1. При укусі з порушенням цілісності шкіри:
  • рана промивається водою, видаляються некротизовані тканини та проводиться обробка рани дезінфікувальним засобом (20% водний розчин хлоргексидину біглюконат, 3% перекис водню);
  • призначається антибактеріальна терапія.
  1. При потраплянні крові або інших потенційно небезпечних біологічних рідин в очі:
  • око промивається водою або фізіологічним розчином;
  • при цьому не допускається: промивання очей милом або дезінфікувальним розчином;
  • знімання контактних лінз під час промивання очей;
  • після промивання очей контактні лінзи знімаються та обробляються, після чого вони вважаються безпечними для подальшого використання;
  1. При потраплянні крові або інших потенційно небезпечних біологічних рідин на слизову оболонку ротової порожнини:
  • рідина, що потрапила до ротової порожнини, випльовується, ротова порожнина декілька разів промивається водою або фізіологічним розчином;
  • для промивання ротової порожнини не допускається використання мила чи дезінфікувальних розчинів.

ЗАКОН УКРАЇНИ

«Про захист населення від інфекційних хвороб»

(№ 1645-111 від 6 IV 2000)

Стаття 15. Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. У разі, коли профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв’язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів, вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.

Стаття 21. Обов’язковим профілактичним оглядом підлягають неповнолітні, учні загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів та студенти вищих навчальних закладів, інші категорії осіб відповідно до закону…

Особи, які відмовляються, або ухиляються від проходження обов’язкових медичних оглядів відсторонюються від роботи, а неповнолітні: учні та студенти – від відвідування навчальних закладів.

ЗАКОН УКРАЇНИ

«Про забезпечення санітарного

та епідеміологічного благополуччя населення»

від 24 лютого 1994 року

Стаття 7. Обов’язки підприємств, установ, організацій.

Підприємства, установи і організації зобов’язані:

• виконувати розпорядження та вказівки посадових осіб державної санітарно-епідеміологічної служби;
  • усувати від роботи, навчання, відвідування дошкільних навчальних закладів осіб, які є носіями збудників інфекційних захворювань, осіб, які ухиляються від обов’язкового медичного огляду або щеплення проти інфекцій, перелік яких встановлюється.