Пам’ятка для учнів

Пам’ятка “Правила поведінки”
Загальні правила поведінки учнів

1. Забороняється приносити до школи та на її територію з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, вибухові або вогненебезпечні предмети і речовини; спиртні напої, наркотики, інші одурманюючі речовини та отрути, газові балончики.
  2. Не дозволяється без дозволу педагогів йти зі школи і з її території в урочний час. У разі пропуску учбових занять учень повинен пред’явити класному керівнику довідку від лікаря або записку від батьків (або особи, яка їх заміняє) про причину відсутності на заняттях. Пропускати заняття без поважних причин забороняється.
  3. Учень школи приносить необхідні навчальні приладдя, книги, зошити, щоденник. Приходить до школи з підготовленими домашніми завданнями з предметів згідно з розкладом уроків.
  4. Учень школи проявляє повагу до старших, піклується про молодших. Учні й педагоги звертаються один до одного шанобливо. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші школярі – молодшим, хлопчики – дівчаткам.
  5. Учні бережуть майно школи, акуратно відносяться як до свого, так і до чужого майна.
  6. Учні дотримуються правил техніки безпеки як під час уроків так і під час перерв.

Поведінка на заняттях

1. Протягом уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими, що не стосуються уроку, справами. Урочний час повинен використовуватися учнями тільки для навчальних цілей. За першою вимогою вчителя (класного керівника) необхідно пред’явити щоденник. Будь-які записи в щоденниках учнями повинні виконуватися охайно. Після кожного навчального тижня батьки учня ставлять свій підпис у щоденнику.
  2. Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен підняти руку і попросити дозвіл у вчителя.
  3. Якщо учень хоче поставити запитання вчителю або відповісти на запитання вчителя, він піднімає руку.

Поведінка до початку уроку, на перервах і після закінчення занять

1. Під час перерви учням забороняється: бігати сходами, поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих для ігор; штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми; вживати непристойні вирази і жести на адресу будь-яких осіб, шуміти, заважати відпочивати іншим; палити в будівлі і на території школи.
  2. Черговий по класу: знаходиться в класі під час перерви; забезпечує порядок у класі, провітрює приміщення; допомагає вчителю підготувати клас до наступного уроку; стежить і підтримує відповідні санітарні умови.
  3. Учні, знаходячись в їдальні: проявляють увагу і обережність при отриманні і вживанні гарячих та рідких страв; вживають їжу та напої, придбані в їдальні чи принесені з собою, тільки в їдальні; прибирають за собою столові прибори і посуд після вживання їжі.
Пам’ятка “Вимоги до одягу”

Одяг для занять фізичною культурою

• спортивний костюм;
  • футболка;
  • кросівки або кеди;
  • змінні шкарпетки;
  • стрічка або шпилька для довгого волосся.

Доповнення при заняттях взимку на свіжому повітрі

• куртка або додатковий спортивний костюм;
  • рукавички.

В школі забороняються носити

• спортивний одяг і взуття (окрім занять фізкультури та спортивних змагань):
  • одяг для літнього відпочинку;
  • неформальну символіку і атрибутику;
  • не допускається вживання нецензурних слів;
  • у школі категорично забороняється палити.

Вимоги до зовнішнього вигляду

• одяг і взуття мають бути чистими і охайними.