Профорієнтація та саморозвиток

Print Friendly, PDF & Email
Профорієнтація: документи

УОН БМР “План реалізації проекту «Модель єдиного освітньо-профорієнтаційного середовища» на 2017/2018 н.р.”

Гуртки профорієнтаційного спрямування, які функціонують у позашкільних навчальних закладах міста

Профорієнтація

Шановні учні, майбутні старшокласники, одинадцятикласники-випусники!

Вибір професії – надзвичайно важливий і відповідальний крок у житті кожної людини: відповідальний не лише перед самим собою, а й перед іншими людьми. Всім нам доводилося не раз зустрічатися з неуважним лікарем, чиновником, грубим продавцем, некомпетентним бухгалтером чи секретарем. Ми обурювалися, ображалися, критикували. А спробуймо поставити питання «чому?» і дати на нього відповідь. Якщо від природи замкнута людина, що неправильно обрала свою професію, змушена цілий день спілкуватися, проявляти увагу та турботу до клієнтів або, навпаки, рухлива людина годинами виконує марудну «паперову роботу», то вже з ранку вони відчувають втому й роздратування, а до вечора обридла робота настільки вимотує, що в душі не залишиться нічого, окрім ниючої знемоги…

Заклади вищої та професійно-технічної освіти у м. Біла Церква

1. Білоцерківський національний аграрний університет (БНАУ);

2. Технолого-економічний коледж БНАУ;

3. КВНЗ КОР “Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж”;

4. КВНЗ КОР “Білоцерківський медичний коледж”;

5. Білоцерківський інститут економіки та управління вищого навчального закладу “Відкритий міжнародний університет розвитку людини “Україна”;

6. ДВНЗ “Білоцерківський механіко-енергетичний технікум”;

7. Білоцерківський коледж сервісу та дизайну;

8. ДНЗ “Білоцерківське професійно-технічне училище” ім. П.Р. Поповича;

9. ДПТНЗ “Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу”;

10. ДПТНЗ “Білоцерківський професійний ліцей”;

11. Національний університет біоресурсів і природокористування України (Київ).

Алгоритм професійного самовизначення:

1. Визначити кілька професій, які подобаються, до яких є потяг, існують принципові можливості успішного їх освоєння й працевлаштування.

2. Шукати якнайбільше інформації про ці професії, знайомити з людьми, які їх представлять.

3. Вислухати думку батьків, учителів, друзів, проаналізувати їх.

4.Скласти список суттєвих можливостей професій ( наприклад, можливість спілкування з багатьма людьми, поїздки за кордон, висока платня тощо ) і проаналізувати його відносно своєї мети, очікувань, мрій.

5. Визначити фізичні та психологічні якості, необхідні для кожної з професій.

6. Звернутися до психолога з проханням визначити ( дослідити ) інтереси, здібності, темперамент, особливості пам`яті, уяви тощо.

7. “Приміряти” кожну з професій. Порівняти, зважити всі “плюси” і “мінуси”.

8. Зробити вибір

9. Упевнено йти до мети.

Основні помилки у виборі професії:

1. Поділ на “престижні” й ”непрестижні”.

2. Ототожнення навчального предмета з професією.

3. Перенесення ставлення до людини за професією.

4. Вибір під чиїмось впливом.

5. Неправильне уявлення про характер праці в певній трудовій діяльності.

6. Вибір під впливом певних обставин

7. Думки про легке життя.

Метеріал із сайту oblosvita.com

Добірка відеороликів про вибір професії для старшокласників

Добірка відеороликів про вибір професії для малюків та дошкільнят

Добірка відеороликів про вибір професії для учнів початкових та середніх класів

Курси

Як знайти роботу своєї мрії

Підприємництво. Власна справа в Україні

Як вступити до найкращих західних шкіл та університетів

Як створити стартап

Тести на профорієнтацію
Саморозвиток

1. Щотижня виділяйте час на прочитання однієї книги.

Які книги вам слід читати? По-перше, це пізнавальна література, для загального розвитку.По-друге, це психологічна література, яка допоможе вам налагоджувати відносини з людьми. По-третє, це спеціалізована література з вашої професії. Навіть якщо розглянуті в книгах питання не належать до ваших обов’язків, вам бажано бути в курсі подій і бути всебічно розвиненою людиною. Адже ніхто не може точно сказати, куди завтра закине нас життя. Якщо ви не любите читати книги – не біда, аудіокниги прийдуть вам на допомогу.

2. Не спіть зайвих годин без потреби.

Дивовижна порада, чи не так? Адже скрізь можна зустріти рекомендації спати не менше 7-8 годин. Це дійсно так. Але в даному випадку мова йде про зайвий сон, якого людина не потребує. Організм відпочив протягом цих самих 7-8 годин, але ви продовжуєте лежати на ліжку в той момент, коли резерв ваших сил феноменальний – тут ви робите помилку. Більшість з нас найкраще працює вранці, відразу після відпочинку. Саме в ці години організм найбільш продуктивний, а ви позбавляєте себе можливості зробити важливі справи швидше і якісніше.

3. Завжди тримайте під рукою блокнот чи папір для нотаток.

“А навіщо?” – запитаєте ви. Справа в тому, що в перебігу дня нашу голову відвідують просто феноменальні ідеї, основним недоліком яких є їх швидкоплинність. Ви тільки подумали про них, але не відобразили на папері, як через хвилину вони стали історією. Можливо, на вас зійшло натхнення і ви придумали оптимальний спосіб саморозвитку? Терміново запишіть його, а коли прийдете додому, перепишіть у свій блокнот, щоб час від часу повертатися до цієї ідеї.

4. Приділіть певний час для саморозвитку і не порушуйте традиції.

Як часто ми плануємо важливі справи, але виникають форс-мажорні обставини, які змушують відмовитися від них? Але ви – успішна людина, тому форс-мажори не владні над вами. Все, що вам необхідно – чітко визначити час, коли ви будете займатися саморозвитком. До нього буде ставитися не тільки читання книг, а й проведення сеансів візуалізації. Уявляйте себе вже досягнувшим успіху. Ви повинні відчути всі емоції так, немов мета вже досягнута. І, звичайно ж, ви повинні будете в вибраний вами час відкласти всі справи. Єдина причина, по якій ви можете відкласти саморозвиток – якщо у вас під ногами почне горіти земля. Будьте послідовними і не порушуйте традицію.

5. Ніколи не озирайтеся назад.

Можливо, у минулому у вас були сприятливі можливості для саморозвитку, якими ви не скористалися. Зараз ви засмучені і сильно переживаєте на цей прорахунок. Відпустіть минуле! Всі ваші вчорашні можливості, які ви не встигли реалізувати, більше не мають жодної практичної цінності.

6. Не набивайте своїх шишок, якщо у вас є шанс вчитися на досвіді інших людей.

Безумовно, ніщо не може замінити особистий досвід, однак він нерідко обходиться людям занадто дорого. Вивчайте історії людей, які домоглися успіху в цікавій для вас професії.

7. Завжди проводьте аналіз власних помилок.

Допускати помилки може кожна людина, але далеко не кожна здатна їх проаналізувати, щоб у майбутньому не наступати на ті ж «граблі». Але врахуйте – аналіз помилок повинен бути усецілим, а не поверхневим. Ви повинні чітко зрозуміти, чому помилка була допущена. Тим самим ви отримаєте відразу дві переваги – знання, які дозволять не допускати помилок знову, а також розвиток своїх аналітичних здібностей.

8. Не забувайте нагороджувати себе за проведену роботу.

9. Ніколи не кажіть ніколи.

У процесі саморозвитку ви можете зіткнутися з проблемами, які здадуться вам нерозв’язними. Не здумайте здаватися! Продовжуйте шукати шляхи вирішення проблеми, з кожної ситуації є вихід, головне – знати, де його шукати.

10. Видаліть лінь зі свого життя.

Лінь – це найбільший ворог успіху. Саме лінь, а зовсім не незнання, як звикли вважати багато. Якщо ви помітите прояв ліні, терміново зробіть все можливе для її ліквідації. Як? Просто роблячи те, що потрібно, а не те, що хочеться.

11. Не нехтуйте прослуховуванням аудіозаписів з саморозвитку.

Скачайте аудіозапис з програмою з саморозвитку в ваш плеєр і слухайте її в дорозі. Займаєтеся бігом? Прекрасно – візьміть плеєр з собою. Отримуйте подвійну користь від фізичних вправ. Одним словом, використовуйте кожну можливість для того, щоб стати краще.

12. Беріть участь у форумах однодумців.

Знайдіть людей за інтересами і обговорюйте з ними найактуальніші питання.

13. Ставте ціль

Завжди пам’ятайте про цілі! Цілі – це те, що змушує людину рухатися вперед і ставати краще. Забувши про цілі, так просто пустити все на самоплив. Ваші цілі повинні завжди бути у вас перед очима, щоб ви не забули про них.

14. Не бійтеся робити помилок.

Як же часто ми відмовляємося від можливостей лише тому, що боїмося зробити помилку! Ми думаємо, що наші колеги, друзі та родичі будуть сміятися з нас або зовсім в нас розчаруються. Киньте! Мільйони людей по всьому світу щодня роблять помилки, але при цьому їх світ не розвалюється. Навчіться сприймати свої помилки як важливий життєвий досвід.

15. Кожен день ставте перед собою мету – навчитися чомусь новому.

Хто знає, можливо саме ці знання знадобляться вам у житті.

16. Ведіть щоденник своїх досягнень.

Якщо сьогоднішній день пройшов з користю і ви чого-небудь досягли, запишіть це досягнення в свій щоденник. Навіщо? Причина проста – завтра ви подивитеся на запис і постараєтеся досягти ще більше. І так день у день. Ваше прагнення до саморозвитку буде просто зашкалювати.

17. Не сидіть на місці!

Займіться спортом, поїдьте на природу, відвідуйте цікаві місця. Отримуйте приємні емоції, які зарядять вас на серйозну роботу і досягнення цілей. Будьте активними!

18. Відмовтеся від «пожирачів часу».

Ми щодня витрачаємо свій час на перегляд телевізора, прослуховування радіостанцій і читання розсилок, які не приносять нам ніякої користі. Крім того, читаючи сумне зведення новин, ви не додаєте собі оптимізму. Вирішіть раз і назавжди – ви не піддастеся пожирачам часу.

19. Спілкуйтеся з освіченими і розумними людьми.

Джерело: http://garmonya.in.ua/porady-po-samorozvytku/

Курси

ДНК Лідерів

Наука повсякденного мислення

Як ефективно спланувати та провести діалог