Профспілка

Голова профспілкового комітету БНВО “ЗОШ №15-ДЮСОК”

Павленко Алла Іванівна

План роботи профспілкового комітету БНВО “ЗОШ №15-ДЮСОК” (серпень-грудень 2017 року)

1.Профспілкові збори

• Про стан дотримання трудового законодавства та контроль профспілкового комітету з цього питання (жовтень)
  • Розробка та затвердження проекту колективного договору на 2017-2020 рр. (вересень)
  • 3віт про роботу профспілкового комітету за 2017 рік та реалізацію критичних зауважень і пропозицій, висловлених членами профспілки (грудень)

2. Засідання профспілкового комітету з порядком денним

• Погодження педагогічного навантаження на 2017-2018 н.р. Тарифікація (серпень)
  • 3абезпечення працюючих спецодягом, миючими засобами (постійно)
  • Про готовність школи до нового навчального року (серпень)
  • Погодження розкладу занять на І півріччя (серпень)
  • Погодження положення і представлень про виплату щорічної грошової винагороди за сумлінну працю і зразкове виконання службових обов’язків педагогічними працівниками школи (вересень)
  • Про участь у засіданні атестаційної комісії з питань атестації педагогічних працівників та атестації робочих місць (вересень)
  • Про стан ведення трудових книжок (жовтень)
  • Про хід виконання колективного договору між профспілковим комітетом і адміністрацією (листопад)
  • Про виконання постанов профспілкових зборів, профспілково, комітету та профорганів всіх рівнів (грудень)
  • Про розгляд подання роботодавця про надання згоди:

а) на роботу в позаурочний час та святкові дні (постійно)

б) на роботу з неповним навантаженням (серпень, грудень)

• Про привітання ювілярів (50, 55, 60, 65 років) (постійно)
  • Про надання профспілкової допомоги членам профспілки (постійно)

3. Загальні заходи

• Відзначення Дня працівників освіти (жовтень)
  • Організація спортивних змагань (протягом року)
  • Вшанування ветеранів та ювілярів (постійно)

Корисні матеріали для молодих вчителів

Умови надання грошової допомоги випускникам педагогічних ВНЗ

Відповідно до постанови КМ України від 26.09.2006 № 1361 (із змінами, внесеними згідно з постановою КМ України від 18.05.2017 № 335) випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю та уклали на строк не менш як три роки договір про роботу у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах надається одноразова адресна грошова допомога в п’ятикратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року.

Порядок надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 28.03. 2016 року № 343.

Наказом МОН України від 3.07.2017 № 949 внесено зміни до цього Порядку та визначено, що розмір такої допомоги становитиме п’ятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений на 1 січня календарного року.

На отримання одноразової грошової допомоги можуть претендувати випускники, які навчалися на бюджеті на денній формі навчання.

Право визначати кількість випускників на отримання грошової допомоги надано Міністерству освіти і науки України на підставі списків, які подають вищі навчальні заклади.

Претенденти на отримання зазначеної допомоги повинні подати до 10 жовтня такі документи:

• заяву про надання грошової допомоги;
  • копію трудової книжки (за наявності);
  • копію договору про роботу на посаді педагогічного працівника.

Скасування обов’язкового відпрацювання випускниками ВНЗ

1 січня 2017 року набрав чинності Закон України № 1662-VІІІ «Про внесення змін до закону України «Про вищу освіту» щодо працевлаштування випускників», прийнятий Верховною Радою України 6 жовтня 2016 року.

Законом скасовується обов’язкове відпрацювання випускниками вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалася за державним замовленням. Передбачається, що випускники вузів вільні у виборі місця роботи (за винятком військових), а вузи не зобов’язані здійснювати їх працевлаштування.

Відповідно до Закону № 1662-VІІІ державні органи мають сприяти працевлаштуванню випускників вищих навчальних закладів, що належать до сфери їх управління, здійснювати розподіл випускників вищих військових навчальних закладів (вищих навчальних закладів із специфічними умовами навчання) для подальшого проходження служби та надавати випускникам інших вищих навчальних закладів інформацію про наявність вакансій у складі юридичних осіб незалежно від форми власності та підпорядкування для можливого працевлаштування.

Передбачається, що право на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів за державним замовленням мають особи, які уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищах міського типу.

Випускникам, які уклали таку угоду, держава забезпечує безоплатне користування житлом з опаленням і освітленням у межах встановлених норм.

Інші корисні матеріали