Компетентнісне навчання у базовій середній школі

Вчителі нашого закладу Богінська Л.П., Романова В.П. та  президент школи, учениця 11 класу Діхтяренко Вікторія 02-05 лютого взяли участь у міжнародній онлайн-конференції «Компетентнісне навчання у базовій середній школі».

Під час конференції був представлений  проект #булитинекруто. Наприкінці минулого року був затверджений новий Державний стандарт базової середньої освіти. Перед школами постав новий виклик – як підготуватися до запровадження нового змісту та підходів до навчання у 5-9 класах вже з 2022 року. Що потрібно, щоб нова українська школа змогла успішно переступити поріг початкових класів?

Над пілотуванням Держстандарту та підготовкою до його впровадження вже активно працює Міністерство освіти і науки України, разом з Українським інститутом розвитку освіти.Мережа шкіл та освітяни, які працюють в Програмі «Демократична школа», упродовж останніх років активно докладається до розробки й пілотування нових підходів до розвитку громадянських компетентностей у школі. Чимало з цієї роботи відображено у новому Держстандарті.

У перший день конференції «Компетентнісне навчання у базовій середній школі» ми представимо на ширший загал наші матеріали й інструменти для формування й оцінювання громадянських компетентностей у 5-9-х класах у контексті Нової української школи.Наступні дні ж учасники цього компоненту Програми зберуться на закритих сесіях для того, щоб підвести підсумки багаторічної співпраці,  а також обмінятися досвідом з представниками трьох країн: України, Грузії та Молдови.

Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа» сприяє впровадженню системних демократичних змін в українській шкільній освіті. Програму фінансує Міністерство закордонних справ Норвегії та реалізує Європейський центр імені Вергеланда у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Українським інститутом розвитку освіти, БО «Центр освітніх ініціатив», ІСАР «Єднання» та Всеукраїнським фондом «Крок за кроком». Європейський Центр ім. Вергеланда (European Wergeland Centre) – ресурсний центр Ради Європи з освіти для демократичного громадянства, прав людини і міжкультурного порозуміння. Центр був заснований 2008 року внаслідок підписання відповідної Угоди між Радою Європи та Урядом Норвегії. Діяльність центру поширюється на 47 держав-членів РЄ.