Людина і природа: гармонія і конфлікт

Усі ми живемо на одній планеті – Земля. Вона є нашим домом і всі ми частинка живої природи, без  якої нікому з нас не вижити. Ліси й поля, річки й озера, гори та степи, рослини і тварини – це природа, що нас оточує. ЇЇ краса, голубі плеса річок та озер, спів птахів, ошатні ліси радують нас. Тому вкрай важливо дбайливо ставитись до природи, запобігати її забрудненню та знищенню.

Проблема екологічного стану довкілля надзвичайно важлива у ХХІ столітті.

З метою виховання екологічної культури дітей, щоб виросло покоління, яке охоронятиме довкілля, бібліотекар філії №3 Юлія Сидоренко підготувала і провела для учнів 5-9 –хкласів БНВО «ЗОШ №15- ДЮСОК» екологічну екскурсію  «Людина і природа: гармонія і конфлікт».

Дітям було цікаво дізнатися, що  термін «екологія» вперше вжив у 1866 році німецький біолог Ернст  Геккель,  »,  а «еко…» – перша частина складних слів, що означає «оселя», «середовище»; чим відрізняється поняття «природа» і «навколишнє середовище.

Присутніх  вразила інформація про величезну «сміттєву пляму», яка складається переважно із пластикових відходів, в північній частині Атлантичномго океану, рівень забрудненості повітря в Китаї ,Індії та найчистіший материк – Антарктиду з розрідженим повітрям,  чисту фінську воду, де її запаси сформувалися ще за часів льодовикового періоду, після чого на території Фінляндії було утворено тисячі кришталевих озер.

На заході діти прийняли участь у вікторині «Чи знаєте ви що…», переглянули відеоролики « Крик землі», « Людина і природа», « Краса природи та її забруднення»

А наскільки кожен з учнів переймаєтья бережним ставленням до природи всі дізналися в ході проведення гри-подорожі. Школярі розділилися на три команди та змагалися за звання «Кращий природознавець».

Діти здійснили уявну подорож зупинками: «Хто живе у лісовому домі», «Лікарські дерева і трави України»,  «Музей природи», «Буду я природі другом», під час якоїпід час якої працювали, слухали,гралися, відгадували і лікувалися  та зробили висновок, що кожен житель планети Земля– чи то дорослий, чи ще школяр, повинен будувати своє життя в гармонії з природою, розумно використовувати її багатства, виховувати в собі любов та повагу до рідної природи. Адже екологічно чисте навколишнє середовище – основа нашого життя.

Юлія Сидоренко