Добре відомі у наш час витинанки мають давню історію. Як свідчать археологічні розкопки, ажурні візерунки зі шкіри були відомі кочовим народам. Паперові витинанки з’явилися вперше після виникнення паперу.

Письмові джерела розповідають про цей вид народної творчості та його майстрів із VII століття. Найдавніші українські витинанки походять із Прикарпаття та Західного Поділля. Високу оцінку цьому виду народного мистецтва дав Іван Якович Франко. Офіційно термін «витинанка» з’явився у 1913 році.

Крім декоративного мистецтва витинанка знайшла своє місце і в образотворчому мистецтві, адже шляхом художнього витинання можна створити оригінальні твори візуального мистецтва. Витинання має значну перевагу над іншими видами художньої творчості. Зацікавить воно людей будь- якого віку, усіх, хто хоче долучитися до мистецтва.

5 лютого для читачів-учнів 7-х класів БЗШ №15 у приміщені Селищної бібліотеки відбувся майстер-клас з витинкарства. Його творчо провела майстриня Миронова Наталія Юріївна. Школярі з захопленням долучилися до створення своєї першої в житті витинанки. Не пройшло й 45-ти хвилин, як у руках дітей з’явилися перші паперові дива, на яких зацвіли підсніжники.

Перейти до вмісту