Свято «Коли зима стрічається з весною»

А ось і я – Весна-красна.

Куди ступлю, там сонце сяє,

Усе навколо оживає,

Іду, пробуджую від сну,

Всю землю чарівну!

15 лютого у народознавчому святі «Коли зима стрічається з весною» прийняли участь учні 5-Б класу (класний керівник  Світлана  Полінога) та 5-В класу (класний керівник  Олена Головань).

Стрітення – одне з найбільших християнських свят, яке відзначається на 40-й день після Різдва. В цей день Свята Діва Марія принесла свого сина  Ісуса до Єрусалимського Храму.

Існує звичай, пов’язаний зі святом Христового  Стрітення, – благословення свічок. Люди йшли до церкви і святили свічки, які потім називали стрітенськими, «громничними», бо вони оберігали людей і худобу від грому.

Свічко – свічечко, гори та діток бережи!

В щасті-долі щоб жили і здоров’я берегли!

Святили на Стрітення крім свічок ще й воду, яка вважалася цілющою. Її набирали у невживану посудину і зберігали за образами цілий рік. Ця вода допомагала  від усяких хвороб, нею благословляли у далекі небезпечні мандрівки, також  кропили худобу, коли вперше виганяли на пасовисько, домашню птицю та бджіл.

У народі кажуть, що в цей день, 15 лютого, зима з весною зустрічаються і сперечаються. Стомлена, змарніла та виснажена Зима повинна поступитися молодій, повній сил, Весні.

Діти весело  закликали весну, адже Стрітення – це свято народне і християнське!