Летіть, жайворонки…

22 березня у день Сорока святих українці вшановують птахів. Вірять, що саме цього дня з вирію повертаються пернаті – сорок різних видів. Весняна звичаєвість загалом звернена на обряди, які закликають та вітають весну, обряди, що мають забезпечити належний рівень добробуту на цілий рік.

Добрі господині печуть у цей день сорок булок із медом, які мають форму птаха. Такі пироги, пампушки чи інше печиво у різних регіонах називали по-своєму, але скрізь вони були «пернатими» – сороки, жайворонки, буслики, пташки. Потім обрядове печиво розвішували на деревах чи дарували.

Улюбленим заняттям дітей було високо нести «пташку» і співати веснянку:

Летіть, жайворонки,

До нашої сторонки.

Летіть, ластів’ята,

До нашої хати –

Весну зустрічати,

Зиму проводжати!

На шкільному подвір’ї нашого закладу учні та  вчителі  закликали весну… Діти тримали в руках «жайворонків», але не печених, а зроблених власноруч. . Зроблений птах із конопляного шпагату, прикрашений яскравими нитками. У наш час такі іграшкові поробки знову набули популярності.  Вони стали приємним декором і доброю згадкою про минуле.

Спробуйте створити їх і ви!