Бій під Крутами: відомі і невідомі сторінки

Січневий календар пам’ятних дат і подій особливий через джерела національного духу, патріотизму, утвердження в любові до своєї Вітчизни. Одна з найтрагічніших – 29 січня. У цей день ми вшановуємо подвиг патріотів Української Народної Республіки, які віддали життя за свободу рідної землі.

У пам’яті кількох народів зберігається історія про 300 героїв, що загинули, захищаючи свою землю від нападників. У давніх греків було 300 спартанців при Фермопілах, у грузинів – 300 аравійців на підступах до Тбілісі, а в українців – 300 козаків під Берестечком та 300 юнаків під Крутами.

26 січня юні громадяни, учні 9-А класу з вчителем історії Аллою Павленко  провели екскурс в історію «Бій під Крутами: відомі і невідомі сторінки». 

Школярам представили виставку-нагадування «Крути – незгасна пам’ять і уроки сьогодення», зробили коментований огляд літератури.

Присутні на заході переглянули відео презентацію «Крути: і біль, і сум, і вічна слава», відеоролик «Крути. Пишемо історію», читали вірші про ті героїчні події.

104 роки тому 300 мучнів українських пішло в безсмертя. Це символ нескореного руху молодих українців у боротьбі за власну державу. Вони живуть у пам’яті і житимуть у справах наступних поколінь.

29 січня Україна вшановує пам’ять Героїв Крут, без подвигу яких не було б нашої сучасної держави.

Перейти до вмісту