Читаємо хоку німецькою

Японія – це єдина країна в світі, в історії якої існувало міністерство поезії. Це країна, де при імператорському дворі протягом кількох століть були популярними поетичні конкурси, переможці яких нагороджувалися високими посадами.

Японія – це країна, у якій неможливо зустріти мешканця, що за своє життя не спробував би скласти власного вірша, чи не знав би напам’ять кілька хоку з поетичної спадщини Мацуо Басьо. Хоку – найбільший скарб японської літератури.

27 жовтня в закладі відбувся літературний смаколик «Читаємо хоку німецькою», участь у якому взяли учні 6-В класу.

2017 – рік Японії в Україні, Рік української мови у Німеччині та німецької мови в Україні.

Сьогоднішня зустріч стала для шестикласників справжнім відкриттям хоку. Трирядкова лірична поезія знайшла відображення життя японського народу в найхарактерніших подробицях, найтонших порухах душі.

Школярі уважно і зацікавлено слухали прочитання вчителем хоку українською та німецькою мовами. Окремі відчайдухи і самі спробували свої сили в читанні хоку німецькою. Ось так незвично і переплелися в поетичному слові дві мови, дві культури.