І зупинилось серце молоде, щоб вічно билось серце України

Кожна значна історична подія має притаманні лише їй спомини… 20 лютого країна вшановує українських Ангелів – Героїв Небесної Сотні, які загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави і ціною своєї жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ нескореним.

З нагоди шостих роковин безжальних, безглуздих, жорстоких розстрілів учасників Революції Гідності на Майдані Незалежності в БНВО «ЗОШ№15-ДЮСОК» цього пам’ятного дня був проведений віче-реквієм «І зупинилось серце молоде, щоб вічно билось серце України».

Учні 5-А, 5-В класів стали учасниками години пам’яті «Реквієм Небесній Сотні». Працівники бібліотеки розповіли школярам про трагічні події 18-20 лютого 2014 року, зробили стендову презентацію. Герої не вмирають – вони дивляться на нас із світлин, знову і знову йдуть у свій останній бій.

На зустріч зі школярами був запрошений активний учасник Євромайдану 12 сотні Гордієнко Володимир Михайлович, позивний «Дед», який поділився своїми споминами про лютневі події Майдану. Він закликав присутніх пам’ятати і вшановувати імена Героїв України. Після цих слів залу оповила тиша, в якій відчувалися біль, смуток і скорбота. Тиша стала символічною хвилиною мовчання за подвиг Небесної Сотні.

Каску, щит 12 сотні, бронежилети, палицю з пляшкою для коктейля Молотова Володимир Михайлович передав у куточок бойової слави шкільного музею.

О 9-15 представники учнівської громади від 1 по 11 класи з квітами заполонили рекреацію 4-го поверху. Лунали чуттєві рядки вірша Олександра Виговського «Небесна Сотня», декламував його Ільчук Даниїл, учень 6-А класу. Учасники зразкового хореографічного колективу «Колорит» виконали танок «Журавлиний клин». Учні школи стали учасниками міського мітингу. Крім цього учні 3-8 класів переглянули фільм «Як ми стали добровольцями», був проведений загальношкільний урок пам’яті «Ангели, які тримають українське небо».

Небесна Сотня на варті. Вони поруч. Поруч з нами. З усім українським народом. Світлою молитвою за Україну та патріотичними закликами завершилося віче-реквієм, присвячений пам’яті Героїв Небесної Сотні: «Герої не вмирають! Слава Україні! Слава Нації! Україна – понад усе!».