Інформація про роботу учнівського самоврядування

Серед безлічі дитячих занять у школі важливе місце займає учнівське     самоврядування. Учнівське самоврядування, яке, забезпечуючи участь усіх школярів в управлінні справами колективу свого класу та школи, стає моделлю елементів дорослого життя, формою усвідомлення подальшої активної життєвої позиції.

З 2000 року в нашому закладі існує шкільне об’єднання  «СВІТ» (самостійні, веселі, інтелектуальні, творчі), що складається з 5 міністерств, які працюють над реалізацією учнівських ініціатив. Наше учнівське самоврядування будується на засадах партнерства й розвитку колективу через формування перспектив, суспільної думки та створення ситуації змагання.

Кожен учень, маючи доручення (постійні, тимчасові), протягом свого навчання проходить школу учнівського самоврядування. «Перетворити процес виховання на радість» – таке завдання поставили перед собою лідери нашого закладу.

Хочемо поділитися з вами інформацією щодо реалізації лідерами учнівського самоврядування проєкту «#булитинекруто».Проблема, на вирішення якої спрямований проєкт – це бажання привернути увагу  дорослих на такі проблеми учнів, як нудьга, здирство, компенсації за невдачі в навчанні чи громадському житті; через тиск батьків, через жорстоке поводження батьків та відсутність їхньої уваги до дитини.

Метою проєкту є створення  безпечного освітнього середовища, у якому наявні безпечні умови навчання та виховання, комфортна міжособистісна взаємодія, що сприяє емоційному благополуччю учнів, педагогів і батьків, відсутні будь-які прояви насильства та є достатні ресурси для їх запобігання; дотримано прав і норм фізичної, психологічної, інформаційної та соціальної безпеки кожного учасника навчально-виховного процесу;

а також навчання тренерів  та проведення тренінгових занять «#булитинеруто» для вироблення спільної освітньої політики закладу щодо недопущення виникнення булінгу або насильства серед здобувачів освіти, виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, здорового способу життя духовно багатої та фізично розвиненої особистості.

Що ж ми робили? Перше – це навчалися, з допомогою вчителів ми навчилися проводити тренінгові заняття з протидії булінгу і охопили ними майже всю школу. Далі ми вчилися знімати відеоролики, де показували випадки булінгу. Результатом чого став створений міні-фільм про випадок булінгу, де були задіяні учні 8-В класу і в головній ролі учень з особливими освітніми потребами. А ще проводили просвітницьку роботу серед класів з інформування, що таке булінг? До кого в закладі можна звернутися з приводу випадків булінгу?

м. Біла Церква, вул. Польова, 70