Крути: подвиг і трагедія України

Майже кожен з нас чув про день пам’яті Героїв Крут. Але мало хто знає, що це були Українські Фермопіли. Так само, як у античній Греції 300 майже беззбройних спартанців протистояли кількадесяттисячній армії персів, так і три сотні відважних студентів-добровольців 29 січня 1918 року вирушили на бій із армією більшовицької Росії, обороняючи українську державність. Цій історичній події сьогодні виповнюється 102 роки.
Бій під Крутами назавжди вписаний на скрижалі національної історії  – передусім як приклад волелюбності та незалежності українського народу.
30 січня на меморіальний компас «Крути: подвиг і трагедія України» до книгозбірні №3 завітала юнацька громада БНВО «ЗОШ №15-ДЮСОК», учні 11-го класу з вчителем історії Аллою Павленко.
Працівники бібліотеки у читальній залі представили виставку-нагадування «Крути – незгасна пам’ять і урок сьогодення» та зробили її коментований огляд. Старшокласники переглянули документальний фільм «Бій під Крутами 29 січня 1918р. Захист Української держави».
102 роки тому 300 «мучнів українських» пішло у безсмертя. Юнаки-герої показали приклад мужності, відданості і незборимості духу. Бій програли, але їх подвиг став символом непорушного українського духу. Вони живуть у пам’яті і житимуть у справах майбутніх поколінь.
На завершення заходу учасники прослухали пісню «Пам’ятьі тридцяти у виконанні Марічки Бурмаки та вшанували хвилиною мовчання героїв Крут, що загинули за волю України.
Нині, як і 102 роки тому, Росія, яка марить імперськими амбіціями, не може змиритися з існуванням незалежної України. Ворог  і сьогодні не врахував головного – силу духу наших воїнів.
Крути та Бахмач – дві маленькі залізничні станції стали вічними символами незламності всіх захисників України.