Леся Українка і я

Леся… Леся Українка … Коли вдумуєшся в ці слова, то постає перед нами нечувана сила, незламна мужність, боротьба за щастя і волю.

8 лютого 2018 року Верховна Рада України ухвалила Постанову про відзначення в 2021 році на державному рівні 150-річчя від дня народження видатної письменниці та громадської діячки Лесі Українки.

25 лютого саме в день народження однієї з центральних постатей національної культури фахівці книгозбірні №3 для учнів 5-А класу БНВО «ЗОШ№15-ДЮСОК» (класний керівник Людмила Соболь) провели поетичний етюд «Леся Українка і я». Саме таку назву має книга оповідань Марини Горянич, яку працівники бібліотеки взяли за основу. Вона цікаво розповідає про життя і творчість видатної поетеси, її мужність перед обличчям долі, а ще допомагає розібратися у чому життєвий та творчий подвиг цієї тендітної дівчини.

Учасникам заходу для прочитання та ознайомлення була рекомендована книжкова викладка-вшанування «Жила колись на світі Леся». Учні переглянули відео «І в серці мати те, що не вмирає», «В гостях у родини Косачів». А потім Дяченко Олександра, Дяченко Аріна, Юрчик Дарина декламували вірші Лесі Українки.

Бібліотекарі наголосили на тому, що п’ятикласники лише починають знайомитися з творчістю великої поетеси, а згодом, дорослішаючи, матимуть потребу звернутися до її віршів, які навчають любити Україну, розуміти людей, бути мужніми і водночас ніжними.

Ксенія Гнуда