Масниця сім днів гуляє…

Масниця (або Масляна, Колодій, Сиропусна седмиця, Пущення) цього року припадає на період з 4 по 10 березня. Це останній тиждень перед Великим постом, котрий триватиме аж до Великодня.

В Україні, за традицією, в Сиропусний тиждень проводжають зиму і зустрічають весну.

Основною стравою цієї святкової седмиці є млинці, як символ тепла, сонця, перемоги весни над зимою, та вареники з сиром, які заправляють маслом чи сметаною. З давніх часів свято Масляної супроводжувалося іграми та розвагами.

Таку інформацію про народознавче свято підготували фахівці користувачам-дітям,  учням 3-4 класів ГПД БНВО «ЗОШ №15 – ДЮСОК», які відвідали бібліотеку№3.

Бібліотекарі в ігровій формі розповіли казку «Як господиня навчилася варити вареники». Щоб ротики були слухняними, дівчатка і хлопчики вивчили скоромовку про Варку, що варила вареника… Присутні відгадували загадки, ознайомилися з прислів’ями про Масницю, а потім дітвору покликала в коло весела гра!