Миколай з’явився на поріг

Традиційна народна обрядовість відзначається різноманітністю і виражає споконвічне прагнення забезпечити щастя й добробут, відвести зло, передбачити майбутнє! До цього ведуть ідеали, виплекані в неперевершених своєю красою,  добром, любов’ю народних традиціях, святах, звичаях та обрядах. Вони предвіковічні думи нашої землі, неписані закони, якими керуємося в житті.

Одним із найулюбленіших в народі свят завжди було свято Святого Миколая. У наші дні з відбудовою духовності урочисто відзначають дні його пам’яті, лунають молитви до заступника і покровителя. Відродився і звичай дитячого свята Миколая з його «особистими відвідуваннями» і роздачею подарунків.

Та, мабуть, тому так і любить наша малеча цього святого.

19 грудня фахівці книгозбірні №3 для учнів 4-А класу БНВО «ЗОШ №15 – ДЮСОК» (класовод Людмила Саранчук) підготували літературний акорд «Випав перший білий сніг і Миколай з’явився на поріг». Юним книголюбам бібліотекарі показали лялькову виставу. Якою радістю наповнилися маленькі серця, яким щастям сяяли їхні оченята, коли вони підходили до Святого Миколая і отримували від нього солодкі дарунки.

Вустами казкових героїв школярі прослухали цікаві історії, легенди про Святого Миколая. Діти розповідали вірші, співали пісні «Ой хто, хто Миколая любить», «Ішов Миколай лужком-бережком», брали активну участь у відгадуванні загадок, різноманітних іграх та конкурсах.

І цьогорічний Миколай обдарував дітей своїми гостинцями, не обманув їхніх сподівань.

Несподіванкою для працівників книгозбірні та відвідувачів став візит Святого Миколая, який приніс свої дарунки.

Для всіх нас Святий Миколай є взірцем працьовитості, скромності, чесності, доброти, милосердя. Тож наслідуймо великого Святого доброчинням.