На крилах Лесиних пісень

Леся Українка, чий день народження відзначають 25 лютого,– видатна українська письменниця,геній української літератури.

Для найменших своїх читачів Леся Українка написала чимало віршів і казок. Сама поетеса дуже любила казки: « якби нам хата тепла, та люди добрі, казали б ми казку, баяли байку до самого світу».

21 лютого для  читачів-учнів 4-Б класу (класовод  Людмила Бараненко) БНВО «ЗОШ №15- ДЮСОК» бібліотекар філії №3 Юлія  підготувала і провела літературну мандрівку  «На крилах Лесиних пісень».

Юлія Петрівна розповіла  про те, що у дитинстві Леся була надзвичайно кмітливою, веселою, жвавою, розумною дівчинкою. В п’ять років вже вміла читати, грати на фортепіано й навіть самостійно складала музичні твори, а шестилітньою вона майстерно вишивала.  Поетеса вивчала багато мов – рідну українську, французьку, німецьку, англійську, польську, болгарську та  італійську, добре знала латинь і давньогрецьку мову.

Дітям було цікаво дізнатися, що псевдонім «Українка» з’явився в 1884 році і запозичила його Лариса Косач в дядька – Михайла Драгоманова, який підписувався як «Українець». Письменниця  ввела нашу мову такі слова, як « промінь» та «напровесні».

Школярі   з задоволенням здійснили мандрівку казками авторки, вгадуючи за уривком назву, розмалювали  малюнки за мотивами  творів.

Казки  Лесі Українки не завжди веселі. Їхні сюжети взяті із життя, вони вчать  долати труднощі, що зустрічаються на нашому шляху так, як  це робила сама Леся.
Учні  мали нагоду звернутися до віршів, які навчать любити Україну, любити і розуміти людей, бути мужніми,відважними, сміливими, завзятими і водночас ніжними.

Юлія Сидоренко