Нецке – крупинки японської душі

2017 рік – Рік Японії в Україні. Продовжуючи знайомити наших учнів  з Країною вранішнього сонця, 24 жовтня у закладі  відбувся інформ-акорд «Нецке – крупинки японської душі». На нього завітали учні 5-Б класу  з учителем історії Людмилою Серган. Учням  розповіли  що таке нецке, історію їх виникнення. Креативна виставка-інсталяція та відеоролик «Крихітні шедеври великого мистецтва» наочно продемонстрували учням різномаїття та значення цих маленьких фігурок для японців. Під час розповіді діти мали змогу зблизька роздивитися фігурку бога Хотея, загадати бажання, потерши йому животик. Багато сучасних колекціонерів намагаються простежити історію японських скульптурок, відомих під назвою «нецке». Дослідники вважають їх чисто японським винаходом, однак є причини віднести ці фігурки до предметів, запозичених з різних культур. З давніх часів старовинні нецке служили одночасно деталлю одягу і художнім твором, оформленим у певному стилі.  Нецке самодостатні в силу своєї художньої досконалості. Кожна – немов віха на таємничому шляху вглиб часів, ледь помітна посмішка художника.