«Олександрія» в сім’ї європейських парків»

Днями для учнів 6 класів відбулася туристична  заочна подорож «Олександрія» в сім’ї європейських парків». Діти дізналися ще більше інформації  про дендрологічний парк «Олександрія», який належить до числа найбільших парків України (має територію 400 га). Парк було створено понад 200 років тому родиною великого землевласника, графа Франтішека-Ксаверія Браницького, як предмет родинної гордості та магнатської величі.

Незважаючи на складні історичні потрясіння, парк зберіг головні ландшафтні композиції  і на сьогодні є унікальною пам’яткою садово-паркового мистецтва кінця XVIII-початку XIX ст. Над його створенням працювали відомі в Європі архітектори та садівники. Колекція парку налічує близько 2500 видів рослин.
«Олександрія» – зразок ландшафтного парку з елементами романтизму та сентименталізму. Його відвідувачів вражають могутні дерева, що створюють чудові пейзажні композиції, та пам’ятки архітектури.
На території «Олександрії» в 1962 році засновано музей, де можна ознайомитися з біографічними даними родини Браницьких, історією створення й розвитком парку в різні часи та сучасним станом.

«Олександрія» – як гарний фільм, який хочеться передивитися. А ще краще відвідати парк. Незабутні враження гарантовані. Він прекрасний кожної пори року. «Олександрія» – це справжня прикраса міста і його гордість.