Шати для святкової красуні

Взимку рано сутеніє, і дерева уже повністю втратили листя. І саме в цей час вулиці прикрашають гірлянди, на вікнах запалюють свічки, а діти поспішають відкрити перше віконце спеціального календаря в очікуванні  Різдва  Христового. Цей час  перед святом – особливий. І називається він у країнах Європи та Америки – Адвент.

11 грудня бібліотекар філії №3 Юлія Сидоренко завітала до учнів 4-В класу (класовод Тетяна Осипенко) БНВО ЗОШ №15-ДЮСОК» , де розповіла дітям про  дуже давню традицію підготовки та очікування  святкування Різдва у християн.

Школярики дізналися, що в перекладі з латинської мови «адвент» означає «прихід», а найвідоміша традиція  Адвенту–  вінок із ялинових гілок, сплетених у коло, на яких встановлені чотири свічки. Кожної неділі запалюється одна з них, і кожна має свій сенс.

У Європі ще друїди (жерці стародавніх кельтських народів) шанували ялинку – вважалося, що це улюблене дерево духів родючості. Поступово ялинка стала «різдвяним деревом» у всіх європейських народів. Традиція прикрашати ялинку для Європи теж давня. Іграшки  робили вдома, переважно з паперу, а батьківщиною скляних ялинкових прикрас досі вважається Німеччина.

Юлія Петрівна провела майстер-клас «Шати для святкової ялинки»,  на якому дітлахи з великим задоволенням виготовили паперові іграшки.