Що ж ти нам, весно, принесла?

14 березня на фольк – толоку «Що ж ти нам, весно, принесла?» для  учнів 3-В,  2-В, 4-В та 3-А класів, де розповіли школярам про свято Преподобної Євдокії, або, як кажуть у народі, Явдохи. Євдокія віддала усе своє майно бідним та пішла в монастир, де невдовзі стала настоятелькою. Господь наділив її даром чудотворення, вона вміла зцілювати і навіть воскрешати людей.

Вважалося, що свята Євдокія зберігає ключі від весняних вод, таких потрібних для майбутнього врожаю.

Колись цього дня люди святкували новий рік, адже у наших предків він починався навесні і віщував пробудження землі.

Дітки ходили по дворах і славили прихід весни , співаючи закличних веснянок  і носили із собою вирізаних з дерева ластівок. Адже селяни вірили, що вони саме цього дня  повертаються з  вирію.

В цей весняний день заносили  до хати талу воду та вмивали нею дітей, щоб ті були розсудливими і врівноваженими. В церкві освячували зерна пшениці, щоб першою її висівати, а господарі зрізали сухі гілки дерев.

Народна прикмета говорить: «Яка Явдоха, таке й літо».

Школярики  вивчили напам’ять закличку «Благослови, мати», відгадали загадки про весну.

Читали вірші М. Вінграновського «Ластівка біля вікна», Грицька Бойка «Ластівки – будівники» , Марійки Підгірянки «Діти і ластівка», «Хлопчик і ластівка».

Діти своїми руками виготовили ластівку з паперу та розмалювали її.