Соборнісь душ єднає Україну

Незчисленні покоління українців – через віки – мріяли про свою незалежну соборну державу, про те, щоб усі етнічні землі, в різні часи поділені між різними імперіями, нарешті з’єднались в єдине ціле. Такий історичний момент настав наприкінці другого десятиліття ХХ століття під час революції і громадянської війни на вітчизняних теренах, коли Україна відчайдушно боролася за свою свободу.

22 січня 1919 року було проголошено Акт Злуки. Ним стверджувалося об’єднання двох держав, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперії – Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину соборну Українську державу.

Нині 22 січня пам’ять про вікопомний день року 1919-го День Соборності України відзначають як державне свято.

З нагоди 100-річчя Акта Злуки фахівці книгозбірні №3 для юної громади учнів БНВО «ЗОШ№15-ДЮСОК» підготували інформаційну годину «Соборність душ єднає Україну». У читальній залі для широкого загалу користувачів бібліотекарі представили виставку-огляд «Соборність України – єдність нації» та стендову презентацію періодичних видань «Соборність душ єднає Україну» ( в рамках програми «Нове й передове з газет та журналів»).

Школярі переглянули документальний фільм «»Акт Злуки: відтворення історичної правди». Усі присутні на заході утворили символічний «живий ланцюг», який нагадує, що наша сила в єдності.

Боротьба за Соборність триває і нині, коли російський агресор знову посягнув на українські землі. Єднаймося! Бо ми українці!

Перейти до вмісту