Свято Водохреща

Це свято  має багато імен – Богоявлення,  Водохреща, Йордан. Відправа у церкві, таїнство освячення води, ополонка й хрест на річці чи ставі, зимові забави й веселий настрій.
16 січня бібліотекар філії №3 Юлія Сидоренко провела народознавчу годину «Хрещення Господнє, свято Водохреща» для  читачів-учнів 2-В класу (класовод Дарина Корж) БНВО «ЗОШ №15-ДЮСОК».
З розповіді бібліотекаря діти дізналися , що Водохреща – свято неперехідне і належить до 12 найбільших свят року. 19 січня також відзначають Богоявлення. Обидві події трапились один день, але у давній церкві їх святкували окремо,  нині вони знову збігаються. У цей день вітаються: «Христос  хрещається!», а відповідають: «В річці Йордан». Хрещенська вода має особливу силу і навіть назву – Велика Агіасма, тобто Велика Святиня, а слово «хрещу» дослівно в перекладі з грецької означає «занурюю у воду».  Водночас, напередодні та у свято Хрещення уся вода вважається освяченою.Дітлахи назвали багато народних прикмет пов’язаних зі святом, переглянули  мультфільм «Водохреща» (Йордан)»  з циклу «Різдвяна  казка» та намалювали малюнки по темі заходу.