Вишиванку одягай – Україну прославляй!

У третій четвер травня в Україні відзначають чудове свято – День вишиванки ( 20 травня). Зародилося воно відносно недавно – у 2006 році в місті Чернівці, але швидко завоювало народну любов і поширилося на всю країну. Україна цього дня майорить найрізноманітнішими кольорами й орнаментами національної вишивки. Мільйон людей вдягають вишиті сорочки на роботу, до школи, в садочки, на прогулянку, щоб нагадати про давні звичаї нашого народу, щоб продовжити традиції своїх предків та відчути себе частиною нашої землі.

17 травня для учнів 5-А (класний керівник Світлана Полінога), 1-А (класовод Тетяна Кавун), 1-В (класовод Тетяна Осипенко), 1-Б (класовод Людмила Бараненко), 1-Г (класовод Леся Бойко) БНВО «ЗОШ №15 – ДЮСОК» було проведено літературне мереживо «Вишиванку одягай –Україну прославляй!».

Учасники заходу дізналися історію свята, цікаві легенди, казки, залюбки читали поезії, співали пісні, розгадували загадки, прийняли участь в вікторині «Нитками вишита любов», переглянули книжкову виставку «Ми народжені у вишиванці».

Орнамент української вишиванки має своє значення. Наприклад, маки вишивали на жіночих сорочках для захисту від зла, вишиванки з калиною, яка символізує продовження роду, вдягали тільки заміжні жінки. Сорочки з візерунком хмелю носили неодружені хлопці, а орнамент із зображенням дуба прикрашав вишиванки чоловіків.

Кожен регіон нашої держави може похвалитися своїми неповторними вишиванками, які відрізняються способом вишивання, кольором, орнаментом та візерунками. Але всі вони об’єднані в одну велику чудову вишиванку для України!

м. Біла Церква, вул. Польова, 70