Єдиний скарб у тебе – рідна мова

«У незалежній  державі недержавною мовою має право говорити гість, полонений або окупант – писав німецький економіст 19-го століття Карл Маркс. Сказане ним більш ніж сто років тому виявилося надзвичайно актуальним зараз і повністю відповідає духові сьогодення.

21 лютого на інформ-годину «Єдиний скарб у тебе рідна мова» завітала до учнів 6-Б (класний керівник Наталія Бадзюх) та 5-Б (класний керівник  Денис Андрєєв) класів БНВО «ЗОШ №15-ДЮСОК» бібліотекар Юлія Сидоренко.

Вона розповіла в якій країні і чому  було вирішено відзначати Міжнародний день рідної мови.

Ми українці. Та в світі є багато інших країн, в яких живуть інші народи. На перший погляд не завжди можна відрізнити, хто до якого народу належить. А от коли людина заговорить, зробити  це значно легше.

У світі близько шести тисяч мов. І кожна по – своєму особлива. Шкода, що деякі з них можуть скоро зникнути.

Є народи,  в яких немає рідної мови і послуговуються вони чужою.

Школярі   жваво і весело прийняли участь у  грі «Український вигук», де вони мімікою і жестами  відтворили його.

Учні успішно справилися з завданням «З якого твору?», де за прочитаним уривком визначили автора  і назву твору.  За фразеологічним словником правильно визначили значення крилатих висловів.

Вчити і знати чужі мови добре. Та, перш за все треба знати рідну.  Адже рідна мова, як і рідна земля, найкраща.