Засяяла зірка ясна

Надворі похмура погода, а  наші школярі  весело проводять зимові канікули.

5 січня у фольклорному експромті  «Засіяла зірка ясна» прийняли участь  учні 7-А (класний керівник Павленко А.І.) та 6-Б класів (класний керівник Полінога С.Г.). Дітям розповіли  як  Різдвяні свята відзначали в Україні та які  цікаві традиції з цим пов’язані.

Це православне свято звичайно найурочистіше. В його переддень варять кутю, готують різні пісні страви.

Після Святої вечері люди  йдуть  на святкове богослужіння до церкви. Святкова літургія починається ще з вечора і триває аж до самого ранку. Коли на небі сходить Різдвяна зірка і сповіщає про народження маленького Ісуса  – всі починають вітати один одного словами  «Христос народився!  і відповідають  «Славімо Його».

На Різдво молодь збиралась у ватаги, що заходили до кожної хати і вшановували господарів колядками.

В цих піснях  оспівуються події, пов’язані з народженням Сина Божого і розкривається символ Віри. Сила духу, волелюбність,  безсмертя народу закладено в українських колядках. В церквах колядки починали співати в 17 столітті. Значного поширення церковні колядки набувають в кінці 18 століття. Особливо популярними вони стають в духовних школах, семінаріях, академіях, монастирях у Львові, Острозі, Луцьку, Перемишлі. Перший  збірник духовних пісень, що називався  «Богогласник», було надруковано в Почаївській лаврі. Серед інших пісень (всього 238) було у ньому 24 колядки. Ці колядки є відомими і в наш час.

А ще учні  завітали в ДНЗ №29 «Барвінок» , де привітали вихованців та працівників з Різдвяними святами.

Найчарівніший зимовий час, коли ми  відчуваємо атмосферу дива, час, який дарує нам незабутню казку.