Зустріч з інспекторами ювенальної превенції

Для формування і задоволення інформаційних потреб підлітків з правознавчих питань 12 лютого фахівці книгозбірні №3 провели ген формації «10 хвилин дитинства – 10 хвилин юності». Учасниками заходу стали учні 9-Б та 8-А класів БНВО «ЗОШ№15-ДЮСОК». Дуже часто життя показує, що юні громадяни добре знають свої обов’язки, але погано орієнтуються в своїх правах. Тому потрапляють у непередбачувані ситуації. І мета бібліотеки, як єдиного осередку правової освіти мікрорайону, – спонукати до навчання молодь орієнтуватися в безлічі законів правового середовища.
На зустрічі зі школярами були запрошені інспектор ювенальної превенції лейтенант Музиченко Іван Васильович та дільничний офіцер поліції, старший лейтенант Шишуліна Олександра Вікторівна. Професійні юристи розповіли присутнім про всі види прав і свобод людини, як захищаються вони в Україні. Учні ознайомилися з питаннями рівності і недискримінації, проблемами булінга в молодіжних колективах,  у які правові організації та служби слід звертатися. Захід супроводжувала тематична викладка юридичної літератури з відповідною назвою, коментований огляд якої зробили бібліотекарі.
Життєві приклади, конкретні ситуації, які розглядалися, змусили школярів замислитися над необхідністю знати закони України та вміти їх застосовувати. Захід пройшов змістовно, а найголовніше він засвідчив небайдужість підлітків до питань юридичної обізнаності, формування правової свідомості та правомірної поведінки.
Ксенія Гнуда