Французький шарм поезії і прози

На сьогоднішній день французька – одна з найпопулярніших іноземних мов. Саме цією красивою і вельми виразною та багатою мовою говорили і писали Вольтер, Золя, Аполлінер, Гюго, Дюма, Бальзак, Рабле … Тільки ця мова може зберегти і передати всі тонкощі їх безсмертних творів.

Для користувачів філії № 3 день інформації «Французький шарм поезії і прози» розпочався з літературного акценту «Роман із Францією». Дев’ятикласники БНВО «ЗОШ №15-ДЮСОК» познайомилися з книжковою виставкою «Французький шарм в літературі». Біля виставки бібліотекарі провели тематичний огляд творів. З бліц-інформу «Нобелівські лауреати Франції» учні дізналися хто найбільше прославляє свою країну. Адже Франція входить в п’ятірку країн-рекордсменів за кількістю Нобелівських лауреатів з літератури.

Бібліотекарі запропонували учням літературну вікторину. Емоційно та весело молодь перевіряла свої знання.

Жодне місто не принесло Франції такої популярності в світі, як Париж. Париж – столиця країни, її серце, її слава. Дивовижне місто, місто весни, кохання і свободи. Тому з таким натхненням учасники заходу прийняли участь в голосних читаннях «Париж … Давайте мріяти разом». Вірші звучали на українській та французькій мові.

А ще присутні поринули у прекрасний світ моди, дізналися біографію легендарної жінки та цікаві факти із життя Коко Шанель, історію її кохання. Учасники почули поради щодо стилю та тенденції моди 2019 року від Будинку Шанель.

Для учнів 6-х класів БНВО «ЗОШ № 15-ДЮСОК» працівники бібліотеки підготували літературну годину по казці А. Сент-Екзюпері «Маленький принц» з яскравою виставкою-інсталяцією «Ці дорослі такі дивні люди». Фахівці ознайомили школярів з творчою біографією письменника, провели коментований огляд книг, серед яких і «Маленький принц». Твір змушує читача замислитися над такими важливими питаннями як любов і вірність, пройнятися почуттям обов’язку перед людьми та відповідальності за них.

Для широкого кола користувачів абонементу на протязі декількох днів діяла викладка літератури «Класики французької літератури». Наші читачі разом з героями романів В. Гогю, М. Дрюона, О. Дюма мають змогу поринути в історію далекої і такої близької країни. Викладка пропонує захопитися пригодами, які оживають на сторінках творів Ж.Верна і П.Террайля, відчути романтику Ж.Санд і Е. Золя, повернутися до улюблених образів у романах А.Камю, Ф.Саган, Р.Ролана. Сучасний читач не уявляє себе без детективних романів Ж.Сименона.

Для молодших школярів відбулася книжкова подорож «На гостини до Шарля Перро» з вікториною-капусником. Діти розгадували кросворд «Читаємо. Знаємо. Відгадуємо». Цей день в бібліотеці пройшов пізнавально та цікаво!