Народні прикмети: передбачення погоди

15 лютого відбулося величне церковне свято Стрітення Господнього, яке у народі називають святом стрічань. І так пояснюють його походження: зима зустрічалася з літом і вели вони суперечку кому йти вперед, кому повертатися назад. А ще звали цей день Громницею. Назва походить від того, що у церквах освячують свічки – «громниці», «громнички», які запалюють під час блискавки і грому.

Стрітення – важливий день для прогнозування погоди. 17 лютого для учнів 5-А класу БНВО «ЗОШ№15-ДЮСОК» (класний керівник Людмила Соболь) фахівці книгозбірні №3 провели етно-скеч «Народні прикмети: передбачення погоди». Школярам була представлена книжкова виставка-інсталяція «Народний прогностик»: на ній були зібрані книги, які допомогли учасникам заходу познайомитися з низкою прикмет, пов’язаних зі Стрітенням.

Цікаво відбулися ігри і конкурси. Учні поділилися на дві команди: одна захищала літо, друга – зиму. Звучали веснянки, заклички, загадки, приказки, прислів’я, народні прикмети. Прийшла громовиця – ховай рукавиці.

Ксенія Гнуда